ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Materiale pentru invatamantul la distanta, specializarea ECTS, an 2010, ULB SIBIU.


2 participanți

    Cum ne distram intre examene?

    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Cum ne distram intre examene? Empty Cum ne distram intre examene?

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Joi Iun 02, 2011 9:59 am

    Salutare!

    Probabil va întrebați acum: "ce tot zice și nebunul asta, ce distracții visează acum când avem examene?". Asa-i? Razz

    Nu va invit niciunde, stați liniștiți (nu ca v-ar deranja), vroiam doar sa va împărtășesc o parte din participarea mea la Festivalul International de Teatru de la Sibiu.

    Totul a început vineri: Concert - HOLOGRAF (unii dintre preferații mei din lumea muzicii, printre putinii artiști romani care încă mai cântă muzica - părerea mea, voi ma puteți contrazice), pe final intrând în scena și spectacolul de artificii...

    Sâmbătă. A doua zi nu ne-am lăsat mai prejos: am început cu HIGH FALUTIN' / BAL MASCAT (sincer sa fiu, m-am dus cam nepregătit - fără masca). Am ratat la mustață CARIBBEAN DANCES AND MUSIC / MUZICĂ ŞI DANSURI DIN CARAIBE (chiar mi-as fi dorit sa gust ceva aroma caraibiana). Lovitura de gratie am dat-o pe seara, când începând cu ora 19.00 am participat la spectacolul de flamenco: MALAJE (de ceva vreme (1-2 ani) sunt admirator al culturii spaniole), seara terminându-se pe scena cu un concert: DIRECȚIA 5.

    Duminica am cam chiulit de la reprezentații, însa tot am reușit sa merg la brat cu JAPANESE GEISHA GIRLS / GHEIȘELE (vorba vine la brat, pentru ca picioroangele alea le punea pe fete cu 1 metru peste capul meu) si chiar sa arunc o privire la reprezentația băieților THE TAMARROS. In aceeași seara a mai fost și un concert: ZDOB ȘI ZDUB, peste care însă am sărit! (nu sunt asa mare fan)

    Luni... sa-mi fie rușine - NIMIC!

    Marti? Hmmm. Spectacol itinerant: ALOHA TAHITI SHOW. O ora și jumătate de dans antrenant în stil Bora Bora! Very Happy Aloooohaaaa!

    Miercuri. Aceasta a fost și singura zi în care am ieșit sa fac și niște poze... Sa am și eu ce sa arat prietenilor de acasă! Very Happy

    Am început ușor, cu un pic de muzica scoțiană, fără chilturi din păcate: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE

    Cum ne distram intre examene? Dscf0210

    Cum ne distram intre examene? Dscf0211

    Dar era sa termin pe coate... One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS de Lee "Whiskey" Hayes, un domn în vârstă de vreo 50 de ani, din Amsterdam (Andreea, poate îl cunoști?) foarte "pasionat" de Whiskey. Trebuie sa recunosc totuși ca le avea domnul, de la jonglerii cu alunele, cu lamaile, chiar și cu sticlele de Whiskey (pe jumătate pline) și chiar cu băutul! Very Happy

    Cum ne distram intre examene? Dscf0212

    Cum ne distram intre examene? Dscf0310

    Cum ne distram intre examene? Dscf0311

    Dupa ce ne-a arătat Lee cum se bea whiskey-ul (Băsescu e mic copil pe lângă el), am decis ca treaba asta nu-i de mine și am mers mai departe, dând peste "oamenii de cauciuc" (cum le-am zis eu): TURN UP / CU MÂNECILE SUFLECATE...

    Cum ne distram intre examene? Dscf0213

    Cum ne distram intre examene? Dscf0214

    Si am terminat ziua la fel ca cea de marți, adică în compania fetelor ALOHA TAHITI SHOW (great belly and but dances) Very Happy și a băieților și-al lor dans Haka! Ceva poze:

    Cum ne distram intre examene? Dscf0312

    Cum ne distram intre examene? Dscf0313

    Cum ne distram intre examene? Dscf0410

    Cum ne distram intre examene? Dscf0510

    Cum ne distram intre examene? Dscf0411

    Si astăzi ... stau acasă, ca trebuie sa învăț pentru examene! Razz

    Cheers everyone!

    PS. Voi, ați fost la vreun spectacol? Daca nu, încercați și mergeți. Știu ca vremea nu tine cu noi dar este incredibil de frumos...
    camelia_oprica@yahoo.com
    camelia_oprica@yahoo.com
    Avansat
    Avansat


    Mesaje : 5
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 27/03/2011

    Cum ne distram intre examene? Empty LA DISTRACTIE DAR SI LA INVATAT!

    Mesaj  camelia_oprica@yahoo.com Sam Iun 04, 2011 3:18 am

    IONUT NU AM FOST LA ATITEA REPREZENTATII ,NUMAI VINERI SEARA AM VAZUT CEVA SENZATIONAL ,ACROBATII LA INALTIME ,DAR DIN PACATE NU AM FACUT POZE CA TINE ,ORICUM A FOST CEVA NEMAIINTILNIT.NUSTIU CATI ACROBATI AU FOST 10 SAU 12 BAIETI SI FETE DIN SPANIA SI AU FACUT ACROBATII IN AER LA O INALTIME DE 500-600 METRI FATA DE SOL.INTRADEVAR AVEM UN ORAS FRUMOS CU OAMENI DE CALITATE CARE STIE SA PROMOVEZE TURISMUL.STIMA SI RESPECT PENTRU EI,JOS PALARIA.
    camelia_oprica@yahoo.com
    camelia_oprica@yahoo.com
    Avansat
    Avansat


    Mesaje : 5
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 27/03/2011

    Cum ne distram intre examene? Empty LA DISTRACTIE DAR SI LA INVATAT!

    Mesaj  camelia_oprica@yahoo.com Sam Iun 04, 2011 3:20 am

    SI INCA UN COMENTARIU ,FRUMOASE POZE !!!!!!!!!
    camelia_oprica@yahoo.com
    camelia_oprica@yahoo.com
    Avansat
    Avansat


    Mesaje : 5
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 27/03/2011

    Cum ne distram intre examene? Empty RECTIFICARE

    Mesaj  camelia_oprica@yahoo.com Sam Iun 04, 2011 10:00 am

    REFERITOR LA MESAJUL ANTERIOR ,CU INALTIMEA DE 500-600 METRI,RECTIFIC CEEA CE AM SPUS PENTRU CA A FOST 10 METRI SI NU ATIT CAT AM ZIS PRIMA DATA ,ORICUM PENTRU MINE A FOST FOARTE MULT CHIAR SI ASA.BAFTA LA EXAMENE!

    Continut sponsorizat


    Cum ne distram intre examene? Empty Re: Cum ne distram intre examene?

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 12:23 am