ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Materiale pentru invatamantul la distanta, specializarea ECTS, an 2010, ULB SIBIU.


    Cercetări de marketing

    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Cercetări de marketing Empty Cercetări de marketing

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Lun Noi 12, 2012 7:36 am

    Primul curs va alea loc în data de 8 decembrie, în sala E11, începând cu ora 16:00, în compania prof. dr. Catoiu Iacob!
    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Cercetări de marketing Empty Re: Cercetări de marketing

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Mier Dec 12, 2012 1:05 pm

    Salutare!

    Pentru această materie va trebui să facem un proiect aplicativ de cercetare în marketing, urmând toți pașii prezentați mai jos:
    _________________________________________

    I. Exemple de metode de scalare
    1. Diferențială semantică
    2. Scala lui Stapel
    3. Scala lui Likert
    4. Scala cu sumă constantă
    5. Modelul Fishbein-Rossenberg

    II. Un exemplu de stabilire a mărimii eșantionului într-o cercetare de marketing.

    III. Un exemplu de scop, obiective, ipoteze și variabile ale unei cercetări și chestionarul aferent

    IV. Un exemplu de analiză neparametrică folosing ”hi pătrat”.
    _________________________________________

    Lucrarea trebuie scrisă cu diacritice, trebuie să conțină copertă, pagină separată cu cuprinsul (cel prezentat mai sus) și fără greșeli. Aceste ultime precizări sunt mega, foarte, super importante.

    Am pus și o poză, cam cum ar trebui să arate prima pagină (coperta) lucrării. Dacă aveți nevoie de ”translator” pentru ce scrie acolo să-mi spuneți!

    Cercetări de marketing 2012-111

    De examen nu știu să vă zic nimic, nu am fost prezent la curs. Nu știu cum se va desfășura.

    Rog ceilalți colegi care au fost prezenți la curs să scrie aici dacă au informații suplimentare.

    Ionuț.

      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 5:14 am