ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Materiale pentru invatamantul la distanta, specializarea ECTS, an 2010, ULB SIBIU.


    Comportamentul consumatorului

    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Comportamentul consumatorului Empty Comportamentul consumatorului

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Lun Noi 12, 2012 7:37 am

    Primul curs va alea loc în data de 9 decembrie, în sala E11, începând cu ora 8:00, în compania prof. dr. Catoiu Iacob!
    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Comportamentul consumatorului Empty Re: Comportamentul consumatorului

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Mier Dec 12, 2012 1:23 pm

    Salutare tuturor!

    Pentru început, vă recomand, din partea domnului profesor Cătoiu, următoarele titluri:

    a) Cercetări de marketing. Tratat - Iacob Cătoiu, Ed. Uranus, 2009, în special cap. IV - Procesul cercetării, pag. 97-101 și 120-123 și cap. XI - Proiectarea chestionarului.
    b) Metode și tehnici utilizare în cercetarea de marketing. Aplicații - Iacob Cătoiu, Ed. Uranus, 1999.

    Trecem mai departe...

    Și la această materie va trebui să realizăm un proiect a la carte (cu tot cu copertă, diacritice și tot tacâmul) cu tema: ”Procesul decizional de cumpărare al produsului/serviciului _____________ (aici completați numele produsului sau serviciului) și factorii săi de influență”.

    Nu mi-am notat un număr exact de pagini pe care trebui să-l atingem. Dacă e vreun coleg care-și amintește acest detaliu (sau altele pe care eu le-am omis) să scrie aici să vadă toată lumea.

    Examenul va fi unul test grilă, aproximativ 30 de întrebări, fiecare dintre acestea având 4 variante de răspuns, din care doar unul este cel corect!

    Cam atât, dacă îmi mai amintesc ceva, completez pe parcurs!

    Ionuț

      Data/ora curentă este: Mar Mai 14, 2024 11:09 pm