ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Materiale pentru invatamantul la distanta, specializarea ECTS, an 2010, ULB SIBIU.


2 participanți

    Semestrul I -> Economia comerţului

    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Semestrul I -> Economia comerţului Empty Semestrul I -> Economia comerţului

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Dum Iul 03, 2011 10:01 am

    Semestrul I -> Economia comerţului
    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Semestrul I -> Economia comerţului Empty Re: Semestrul I -> Economia comerţului

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Sam Noi 12, 2011 6:53 am

    In urma reclamatiilor primite in mod direct si repetat la ultima intalnire de la facultate, ma simt nevoit sa revin cu completari in legatura cu aceasta frumoasa materie.

    Asadar, in urma cursului de Economia Comertului, sustinut in compania domnului profesor Belascu, s-au stabilit urmatoarele:

    1. examenul va fi unul scris, de forma test-grila, cu intrebari avand o singura varianta de raspuns. Ni s-a "garantat" ca intrebarile vor fi de bun simt si nu vor fi foarte grele.

    2. tot pentru perioada examinarii vom avea de pregatit ceva "homework" (na, ca stiu si engleza), adica "teme" pentru aia care nu stiu ce inseamna. Aceasta tema consta in: descrierea unuia dintre marile grupuri de distribuţie gen: CARREFOUR, REWE, LOUIS DELHAIZE, METRO, LIDL&SCHWARZ, TENGELMANN, AUCHAN, LES MOUSQUETAIRES, WAL MART sau oricare altul de care va simtiti voi mai atasati. Toate informatiile despre aceste grupuri le gasiti pe net. Tema se poate face foarte usor cu copy&paste (na, ca iar am dat-o in engleza). Al doilea punct din aceasta tema presupune alegerea a 2 magazine (diferite ca tip; de ex. un hipermagazin şi
    un magazin specializat pe bricolaj şi NU un hipermagazin şi un alt hipermagazin sau supermagazin) si prezentarea/descrierea lor. Iarasi, toate informatiile necesare le gasiti pe internet, puteti alege orice magazin din lumea asta.

    Daca doriti apoi sa si sustineti tema in fata profesorul pentru o nota mai buna, sunteti poftiti sa o faceti.

    Pentru a fi totul mai usor de inteles, voi atasa aici toate materialele de la curs si toate cerintele temelor in format PDF. Le descarcati, vi le printati (sau nu) si mai departe va descurcati ca-i destul de usor.

    Tema nu este obligatorie, insa este foarte recomandata. In sensul ca, daca luati un punctaj mic la testul grila si nu aveti tema facuta s-ar putea (mai mult ca sigur) sa picati examenul...

    Pentru mai multe detalii sau daca aveti nelamuriri, ma puteti intreba pe mail, dar va recomand mai bine sa luati legatura cu domnul profesor Belascu la adresa de email: lucian.belascu@ulbsibiu.ro. Cred ca dansul este mai priceput in a va oferi sfaturi. Ii scrieti ce va doare, cum va numiti, lasati si un numar de telefon si probabil ca va va raspunde cat poate de repede.

    Gata cu vorba... Puteti descarca materialele de la curs si temele de la aceasta adresa: http://fbx.ro/x29fk7kdcsp27stg (fisierele sunt gazduite pe un site gratuit, care va va cere sa asteptati 20-30 de secunde inainte sa descarcati fisierul respectiv. Daca cunoasteti un alt site mai accesibil ce oferta gazduire de fisiere va rog sa mi-l spuneti).

    Spor!
    Andreea Amsterdam
    Andreea Amsterdam
    De-al casei
    De-al casei


    Mesaje : 48
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 14/03/2011
    Varsta : 35
    Localizare : Van Breestraat 84hs 1071ZS amsterdam

    Semestrul I -> Economia comerţului Empty Dap....engleza

    Mesaj  Andreea Amsterdam Sam Noi 12, 2011 11:27 am

    Ionut

    Te facem prof de engleza pana la urma Smile))....nu mai scrie in engleza ca doar sti ca eu stau cam prost la acest capitol Laughing !!! thx for all those information.....Ne auzim la un tel pe saptamana viitoare ca sa imi explici mai pe larg plsssss Smile))!! Numai bine x

    Continut sponsorizat


    Semestrul I -> Economia comerţului Empty Re: Semestrul I -> Economia comerţului

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 5:12 pm