ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Materiale pentru invatamantul la distanta, specializarea ECTS, an 2010, ULB SIBIU.


    Semestrul I -> Economia turismului

    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Semestrul I -> Economia turismului Empty Semestrul I -> Economia turismului

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Dum Iul 03, 2011 10:01 am

    Semestrul I -> Economia turismului
    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Semestrul I -> Economia turismului Empty Re: Semestrul I -> Economia turismului

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Sam Noi 12, 2011 8:06 am

    Acest mesaj va fi identic cu cel de la sectiunea Economia Turismului deoarece cursul de Economia Serviciilor a fost tinut in acelasi timp, deodata, simultan si intercalat cu cel de Economia Turismului. Mai pe scurt, o amestecatura, ca si formularea mea anterioara...

    Cursul a fost sustinut de domnul Ilie Adrian (pe care il puteti contacta la tel. 0745.514.230 sau email: adrianilie_ro@yahoo.co.uk) intr-o maniera foarte originala!

    Dar, ce trebuie sa stiti este ca pentru ambele materii (Economia Serviciilor si Economia Turismului) trebuie pregatit cate un proiect. Daca pentru Economia Turismului este foarte clar ce trebuie facut, nu pot spune acelasi lucru si despre proiectul de la Economia Serviciilor. Cred ca v-am bagat deja in ceata...

    Cateva exemple de teme:

    1) Economia turismului

    → Valorificarea potentialului turistic al unei zone;
    → Organizarea unui produs turistic cu tema.

    2) Economia serviciilor

    → Ne alegem tema din curs. (in sensul ca citim cartea ... de la cap la coada Smile si ne alegem un capitol, un domeniu de acolo).

    Am primit o bibliografie din care sa ne documentam, am rezolvat niste probleme pe la turism ... am facut o multitudine de lucruri (cu matrici, cu xyz, cu sinus si cosinus... exact ce ne place noua).

    Degeaba ma apuc sa va explic acum cum a fost cursul, pentru ca mai mult ca sigur ca nu veti intelege nimic.

    Doar o sa va atasez notitele mele de la curs, plus cateva foi trase la xerox primite la curs, care nu stiu exact la ce va vor ajuta... In documentul in care mi-am notat eu diverse chestii de la curs, veti gasi niste modele de probleme, niste formule si un exemplu de "organizare a unui produs turistic" (una din sugestiile de tema de la Economia Turismului)... Veti mai gasi in acele documente si niste grafice, tabele etc... Eu nu stiu ce reprezinta, dar eu imi fac datoria si vi le atasez pe toate. Poate voi va veti da seama ce inseamna!

    Mai departe va descurcati ca sunteti baieti (si fete) mari. Sau...

    Sa nu deviez de la subiect. Puteti descarca toate materialele de la curs de la aceasta adresa: http://fbx.ro/kdc6cx8h4tagdd5m

    PS. Nu faceti "galagie" din cauza calitatii imaginilor. Mai bine de-atat nu ies scanate...

    Peace! afro

      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 8:21 am