ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Materiale pentru invatamantul la distanta, specializarea ECTS, an 2010, ULB SIBIU.


    CURS FESTIV SI BANCHET

    manuela
    manuela
    De-al casei
    De-al casei


    Mesaje : 18
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 14/03/2011

    CURS FESTIV SI BANCHET Empty CURS FESTIV SI BANCHET

    Mesaj  manuela Sam Ian 26, 2013 8:15 am

    Buna tuturor,
    Vreau sa va prezint cateva informatii referitoare la cursul festiv si banchetul care vor avea loc la sfarsitul acestui an universitar.
    Am ridicat aceasta problema deoarece suntem la sfarsit de semestru I si trebuie sa ne organizam putin in ceea ce priveste cursul festiv si banchetul intrucat trebuie intocmite anumite liste, luate masuri si, de asemenea, trebuie strinsi si banii.
    In aceasta dimineata, mai exact Sambata, 26.01.2013, a avut loc o intalnire cu reprezentantii fiecarei specailizari, respectiv: CIG, FB, ECTS si Management, pentru a discuta detaliile necesare, deoarece la festivitate si la banchet vor participa toti studentii promotiei 2013 de la Stiinte Economice.
    Firma cu care vom lucra se va ocupa atat de organizarea cursului festiv cat si de organizarea banchetului.
    Cursul festiv la care am convenit toti reprezentantii va costa aproximativ 80 de lei, se va tine la Sala Thalia si va cuprinde urmatoarele:
    1. închirierea ţinutei: robă (din material neşifonabil) + tocă + eşarfă (din saten)
    2. toca – vă rămâne ca amintire
    3. eşarfa personalizată – vă rămâne ca amintire; puteţi alege dintr-o gamă variată de culori, eşarfa urmând a fi personalizată prin inscripţionare cu sigla şi textul dorite
    4. filmarea festivităţii în format HD, prelucrarea materialului filmat în format DVD
    5. fotografierea festivităţii, prelucrarea profesională a materialelor rezultate
    6. diplome format A4 cu şnur sau diplome pre-tipărite pentru fiecare absolvent
    7. trandafiri roşii (sau de orice alte culori disponibile doriţi) pentru fiecare absolvent
    8. invitaţii pentru domnii profesori şi doamnele profesoare (puteţi alege din câteva modele proprii sau pre-tipărite)
    9. buchete de flori pentru toate doamnele profesoare participante la festivitate
    10. protocol pentru profesori, absolvenţi şi invitaţii absolvenţilor:
    - şampanie servită în pahare de şampanie
    - apa minerală + apa plată la sticle de 0,5l
    - saleuri + fursecuri
    - medalie pentru şeful de promoţie de la fiecare specializare
    - placheta aniversară gravată pentru îndrumătorul de an sau decanul de suflet
    - mapa contacte absolvenţi

    Banchetul va costa aproximativ 180 lei, pret maxim – in sensul ca poate varia (scadea) in functie de cati student vom fi si ce meniu vom alege. De asemena, locatia am ales-o tot impreuna si ne-am hotarat la Restaurantul Silva (din parcul Subarini).
    In ceea ce priveste plata acestora, am hotarat sa strangem un avans de 50 lei pentru cursul festiv si 50 lei pentru banchet pana in data de 17.02.2013, pentru a stii exact pe cati oameni ne bazam si astfel sa putem continua cu organizarea (incheierea contractului, luarea de masuri, strangere de contacte etc). Restul de bani se va stange pana in 21.04.2013.
    In ceea ce priveste data la care sa se tina cele doua am hotarat asa:
    - cursul festiv: Vineri (dupamsa) 10.05.2013
    - Banchetul: Sambata 11.05.2013.
    Am ales zile de weekend in ideea ca majoritatea dintre noi lucreaza si sa nu fie nevoiti sa ceara prea multe zile libere de la munca, si de asemenea, nici apartinatori care vor veni la festivitate. Data de 10 si 11 Mai s-a ales pe considerentul ca inainte de Pasti nu se poate tine fiind post iar din 17 Mai intram in sesiune pana in luna Iunie si va fi stresul examenelor, restantelor si licentei. Sper sa se potriveasca aceste date tuturor.
    Pentru orice detalii va rog sa ma contactati.

    Manuela 0744 799 413

      Data/ora curentă este: Lun Apr 29, 2024 2:55 am