ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ECTS ID - 2010, ULB SIBIU

Materiale pentru invatamantul la distanta, specializarea ECTS, an 2010, ULB SIBIU.


5 participanți

    Restante -> Anul I

    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Restante -> Anul I

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Dum Iul 03, 2011 10:08 am

    Voi incerca sa va tin la curent cu tot ce aflu despre restante postand aici.
    avatar
    Theia
    Expert
    Expert


    Mesaje : 12
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 09/04/2011
    Varsta : 51
    Localizare : Marpod - Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Theia Mar Sept 06, 2011 8:34 pm

    Buna ziua tuturor !
    Daca aveti amabilitatea, as fi interesata sa aflu sub ce forma se dau urmatoarele examene (scris sau oral) si daca va mai amintiti, care dintre ele "prezinta risc" (ma refer la profesori drastici) Smile - engleza, economie internationala, marketing, macroeconomie, management, drept.
    Multumesc anticipat!
    Felicitari celor care au trecut cu bine peste toate examenele.
    Beatrice Silvana
    Beatrice Silvana
    De-al casei
    De-al casei


    Mesaje : 16
    Reputatie : 3
    Data de inscriere : 14/03/2011
    Varsta : 46
    Localizare : sibiu/rethymno

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Beatrice Silvana Lun Sept 12, 2011 3:52 am

    Draga Theia,

    se spune ca profa de engleza e mai "riscanta" si proful de management e mai aspru...ideea e ca daca stii bine materia pe care o ai de invatat nu e nici unul "periculos''.Daca nu stii...asta este...
    Dupa orele de programare a restantelor si mai ales dupa timpul alocat acestora, probabil ca toate examenele vor fi scris...
    Ideea ramane insa aceasi...daca stii materia nu are nici o importanta daca e scris oral sau grila...cat despre profi...daca raspunsurile pe care le primesc coincid cu materia predata sunt toti super ok.
    avatar
    Theia
    Expert
    Expert


    Mesaje : 12
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 09/04/2011
    Varsta : 51
    Localizare : Marpod - Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Theia Lun Sept 12, 2011 9:04 am

    Beatrice Silvana a scris:Draga Theia,

    se spune ca profa de engleza e mai "riscanta" si proful de management e mai aspru...ideea e ca daca stii bine materia pe care o ai de invatat nu e nici unul "periculos''.Daca nu stii...asta este...
    Dupa orele de programare a restantelor si mai ales dupa timpul alocat acestora, probabil ca toate examenele vor fi scris...
    Ideea ramane insa aceasi...daca stii materia nu are nici o importanta daca e scris oral sau grila...cat despre profi...daca raspunsurile pe care le primesc coincid cu materia predata sunt toti super ok.

    Multumesc frumos pentru amabilitatea de a-mi raspunde si de a-mi oferi unele mici indicii care imi vor fi cu siguranta de folos.
    As vrea sa va povestesc o intamplare de la sesiune de restante. Regret nespus ca nu am reusit sa dau examenele din sesiunea a II-a odata cu voi, pentru ca nu m-am aflat in tara si credeti-ma ca acum mi se pare mult mai greu. Spre exemplu, la examenul de la marketing am avut o surpriza de proportii. Unii dintre colegii nostrii imi adusesera la cunostinta cum a decurs, daca va mai amintiti trebuia sa dezbatem o tema, la alegere din subiectele date, in fata profesorului. Sigur ca un capitol de cateva pagini e usor de retinut, ca atare m-am pregatit si eram ferm convinsa ca voi lua nota mare. Surpriza !!! La examen s-a prezentat dl.profesor Troanca, cu doua asistente, examenul a fost scris, 3 subiecte. Cred ca am fost doar 3 restanti, ca atare l-am abordat, explicandu-i ce aveam noi de pregatit si "s-a indurat" sa rectifice si sa ne dea 2 subiecte + unul la alegere.
    Concluzia - niciodata nu se stie ce se poate intampla la restante; desi teoretic s-ar crede ca e mai usor, mie nu mi se pare deloc.
    Va pup si felicitari celor care ati trecut cu bine acest an universitar !!!
    Beatrice Silvana
    Beatrice Silvana
    De-al casei
    De-al casei


    Mesaje : 16
    Reputatie : 3
    Data de inscriere : 14/03/2011
    Varsta : 46
    Localizare : sibiu/rethymno

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Beatrice Silvana Mar Sept 13, 2011 1:20 am

    Draga Theia,

    nici eu nu mi-am dat toate examenele din acelasi motiv ca si tine...mi-am lasat cateva restante (4) pentru toamna...am facut un efort imens sa ma prezint la marketing si economia si gestiunea intreprinderii in timp si restul sunt restante...dar asta este..e alegerea noastra.E normal insa sa fie asa, nu ma astept sa fie valabila aceeasi regula. Oricum si la marketing asistentii care au venit nu au inteles care era de fapt ideea cu subiect la alegere.Si eu ma pregatisem foarte bine si tot nu am luat o nota extraordinara pentru simplul motiv ca cei 2 asistenti au fost dezamagiti ca eram a 7 persoana (ziceau ei) care alegea acelasi subiect.Nu a fost apreciat nici faptul ca din cei prezenti in sala cand am dat examen am fost singura care nu am citit nimic...practic m-am prezentat in fata lor fara nici o hartie..tot ce am vorbit a fost din memorie...
    Pe de alta parte a fost modul in care am perceput eu situatia, poate ca cei 2 asistenti au avut o alta perceptie si poate ca totusi perceptia lor ar fi fost corecta...oricum in prima faza mi-a parut nedrept, apoi mi-a trecut dezamagirea.
    Nu stiu pentru ce motiv fac unii facultatea, eu o fac pentru mine in primul rand.Asadar orice invat imi ramane mie; notele nu au chiar deloc relevanta si intrucat nu am de ce si nici cu cine sa concurez pentru mine important e sa promovez.Asa ca nu mai fi suparata, important e sa promovam si sa ramanem noi cu cat mai mult din ceea ce invatam.
    Informatiile pe care colegii nostri ni le furnizeaza ne ajuta sa ne ghidam oarecum dar in fata examenului tot noi suntem actori principali.Multa bafta oricum...probabil ne vedem pe 24 si 25!Toate cele bune!!
    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Dum Sept 18, 2011 2:01 am

    Ei, cum merg restantele?
    avatar
    Theia
    Expert
    Expert


    Mesaje : 12
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 09/04/2011
    Varsta : 51
    Localizare : Marpod - Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Theia Dum Sept 18, 2011 6:45 am

    Iti multumim de intrebare (noi restantierii) Ionut!
    Am dat 3 examene saptamana trecuta. La economia intreprinderii si macro inca nu ne-au dat rezultatele,la marketing am luat nota 8 Smile saptamana viitoare incepand cu 23 eu as mai avea inca 4 ex. printre care si info, singura materie de care ma tem !
    Apropo, stii ceva de procedura de inscriere in anul II? Va trebui sa completam cerere de inscriere, sau se va produce automat ? Taxa pentru anul de studiu va fi suma de anul trecut sau s-a modificat ? Stie cineva ceva?
    Succes deplin pe la locurile de munca si in viata particulara tuturor :X
    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Dum Sept 18, 2011 7:29 am

    He he, note bune ... ma bucur pt tine. Felicitari!

    In legatura cu inscrierea in anul II, domnul Troanca mi-a zis ca se va semna un act adiţional la acel contract (contractul semnat in anul I). De regulă acest lucru se face în perioada 1-31 octombrie, dar ne va anunţa cineva de la facultate cu privire la intervalul în care se vor semna actele adiţionale în acest an.

    Iar din procedura de admitere de anul asta, am observat ca taxa de scolarizare este de 2000 lei, asta insemnand ca a crescut cu 50 lei... Smile

    Succes si tie la urmatoarele examene si poate ne vedem in anul II, da?

    Ionut
    avatar
    Theia
    Expert
    Expert


    Mesaje : 12
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 09/04/2011
    Varsta : 51
    Localizare : Marpod - Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Theia Dum Sept 18, 2011 10:45 pm

    Trebuie sa ne vedem in anul II, macar sa am posibilitatea sa ma revansez fata de tine cu o bere Guinness (cochetez cu Irlanda). Ms. pt. raspunsuri ! Numai bine !!!
    Andreea Amsterdam
    Andreea Amsterdam
    De-al casei
    De-al casei


    Mesaje : 48
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 14/03/2011
    Varsta : 35
    Localizare : Van Breestraat 84hs 1071ZS amsterdam

    Restante -> Anul I Empty pffffffffffffffff

    Mesaj  Andreea Amsterdam Lun Sept 19, 2011 10:50 am

    Succes.....ca eu raman cu ale mele ptr anul 2 !! Din pacate restantele mele trebuie sa mai astepte...............buuuuuuu.......!!!!! bye bye
    avatar
    Theia
    Expert
    Expert


    Mesaje : 12
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 09/04/2011
    Varsta : 51
    Localizare : Marpod - Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Theia Mar Sept 20, 2011 11:55 pm

    O maxima rugaminte !!!
    Va rog care aveti la informatica macar una din problemele 1, 11, 12, 24, 25, 30 excel si acces. Sper sa le gasesc in timp util pt. ca peste doua zile este examenul. Multumesc anticipat !
    Beatrice Silvana
    Beatrice Silvana
    De-al casei
    De-al casei


    Mesaje : 16
    Reputatie : 3
    Data de inscriere : 14/03/2011
    Varsta : 46
    Localizare : sibiu/rethymno

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Beatrice Silvana Mier Sept 21, 2011 11:40 am

    Salut Theia...

    din ceea ce ai tu nevoie eu am doar problema 1....restul sunt alte numere...da-mi o adresa de e-mail sa le trimit...
    Bea
    Andreea Amsterdam
    Andreea Amsterdam
    De-al casei
    De-al casei


    Mesaje : 48
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 14/03/2011
    Varsta : 35
    Localizare : Van Breestraat 84hs 1071ZS amsterdam

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Andreea Amsterdam Mier Sept 21, 2011 11:43 am

    Eu am problema 11....
    Beatrice Silvana
    Beatrice Silvana
    De-al casei
    De-al casei


    Mesaje : 16
    Reputatie : 3
    Data de inscriere : 14/03/2011
    Varsta : 46
    Localizare : sibiu/rethymno

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Beatrice Silvana Mier Sept 21, 2011 11:45 am

    Ceau Andreea...cum facem sa le trimtem fetei in timp util?
    Andreea Amsterdam
    Andreea Amsterdam
    De-al casei
    De-al casei


    Mesaje : 48
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 14/03/2011
    Varsta : 35
    Localizare : Van Breestraat 84hs 1071ZS amsterdam

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Andreea Amsterdam Mier Sept 21, 2011 12:13 pm

    Un e-mail am nevoie si am sa o trimit problema.... Dar cat mai repede ptr ca voi fii plecata de vineri in afara Olandei si nu stiu dacavoi avea acces la internet Sad(....
    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Restante -> Anul I Empty adresa email

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Mier Sept 21, 2011 8:14 pm

    Buna fetele!

    Adresa ei de email este: presadatheia@yahoo.ie
    avatar
    Theia
    Expert
    Expert


    Mesaje : 12
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 09/04/2011
    Varsta : 51
    Localizare : Marpod - Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Theia Mier Sept 21, 2011 8:33 pm

    Multumesc frumos tuturor !! Voi sunteti "lilieci mai colegi" ! Am verificat forumul ieri din ora in ora...si cand m-am consolat cu gandul ca folosesc tema mea, asa mai mult inceputa decat terminata Smile iata ce surpriza gasesc !!!
    Va multumesc tuturor si nu ezitati sa-mi cereti teme cand aveti nevoie - in general imi pregatesc temele din timp si cu atentie (exceptie informatica) Smile
    Numai bine tuturor si asa cum a specificat Ionut ma gasiti pe presadatheia@yahoo.ie
    avatar
    Theia
    Expert
    Expert


    Mesaje : 12
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 09/04/2011
    Varsta : 51
    Localizare : Marpod - Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Theia Mier Sept 21, 2011 8:35 pm

    Andreea Amsterdam a scris:Un e-mail am nevoie si am sa o trimit problema.... Dar cat mai repede ptr ca voi fii plecata de vineri in afara Olandei si nu stiu dacavoi avea acces la internet Sad(....

    Bravo Andreea,plimbare zici??? Lasa ca va veni si randul tau sa te stresezi cu retantele:) pana atunci insa distreaza-te !!!
    Ionuţ NEAŢU
    Ionuţ NEAŢU
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 119
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 13/03/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Sibiu

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Ionuţ NEAŢU Mier Sept 21, 2011 9:10 pm

    Andreea Amsterdam a scris:Un e-mail am nevoie si am sa o trimit problema.... Dar cat mai repede ptr ca voi fii plecata de vineri in afara Olandei si nu stiu dacavoi avea acces la internet Sad(....

    Apropo gagico: unde o tai de ziua ta? Very Happy
    avatar
    roxanamohanu
    Incepator
    Incepator


    Mesaje : 2
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 10/04/2011

    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  roxanamohanu Joi Sept 22, 2011 5:47 am

    buna ziua:* cine ma ajuta si pe mine cu problemele 1, 7, 17, 27, 28, 37 in word si excel, dar ma multumesc cu ce aveti multumesc mult de tot:P mi le puneti pe mail daca aveti roxanel_diana@yahoo.com


    Continut sponsorizat


    Restante -> Anul I Empty Re: Restante -> Anul I

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 7:44 am